O Štít města Jihlavy 2010, 35.ročník - 27.3.2010
Dne 27.3.2010 proběhl první ročník kit show "O Štít města Jihlavy". Soutěž jako taková má velkou tradici, protože šlo již o 35.ročník, ale tentokrát proběhla nejvýraznější změna v pojetí klání za celou dobu její existence. Byla změněna z bodovačky na kit show.
Toto zemětřesení v jejím pojetí spustilo obrovskou lavinu zájmu modelářů z celé republiky (nejdále to měli z Karviné a z Mariánských Lázní), která byla tak velká, že zcela zahltila registrační a vyhodnocovací systém. Přijelo 117 modelářů s 389 modely, přičemž náš nejoptimistější odhad byl maximálně 2/3 tohoto množství. Prostě jsme měli pocit, že se v tom utopíme. Ale byl to krásný adrenalin.
Nicméně všem účastníkům, kteří vážili cestu, děkujeme.
Musíme též poděkovat sponzorům bez kterých by to nešlo. V prvé řadě nás podpořili - statutární město Jihlava, Jihlavský pivovar, MIDO film Brno. Dále chceme poděkovat Plzeňským pivovarům, Centropenu Dačice, MSD IDEA Inc.
Slova díků nás velmi zavazují do dalších let a kritikům děkujeme za jejich názory, protože jenom tohle nás může posunout vpřed.
A jak to tedy dopadlo ?
VÝSLEDKOVÁ LISTINA
S1 - letadla 1:32 a větší
1.místo - Monika Maratová, Praha - LVG C.VI
2.místo - Jiří Bartoš, Karviná - F-100D Super Sabre
3.místo - Pavel Zmeškal, Pelhřimov - Me 262A
S2 - letadla "ready to fly" 1:48
1.místo - Jiří Richter, KPM Pardubice - Su-27 Flanker B
2.místo - Jindřich Petříček, Sopotnice - F-16D HAF
3.místo - Michael Kaplan, KPM Mariánské Lázně - Ki-84 Hayate
S3 - letadla rozkrytovaná 1:48
1.místo - Radek Kurka, Třebíč - Ju 52/3m4ge
2.místo - Jakub Kaplan, KPM Mariánské Lázně - Avia S-99
3.místo - Marek Příhoda, Týn nad Vltavou - Fw 190A-5
S4 - letadla "ready to fly" 1:72
1.místo - Tomáš Dunda, KPM Pardubice - P-38J Lightning
2.místo - Pavel Štechr, KPM Mladá Boleslav - P-51D Mustang
3.místo - Michael Kaplan, KPM Mariánské Lázně - Hansa Brandenburg
S5 - letadla rozkrytovaná 1:72
1.místo - Pavel Štechr, KPM Mladá Boleslav - Mosquito F.B.Mk.VI
2.místo - Marek Příhoda, Týn nad Vltavou - B-25J Mitchell
3.místo - Tomáš Dunda, KPM Pardubice - F-8E Crusader
S6 - letadla 1:144
1.místo - Pavel Zmeškal, Pelhřimov - Bf 109F-4
2.místo - Michael Kaplan, KPM Mariánské Lázně - Ju 52/3m Floatplane
3.místo - Tomáš Rozehnal, KPM Znojmo - B-58 Hustler
S7 - letadla civilní bez rozdílu měřítka
1.místo - Michael Kaplan, KPM Mariánské Lázně - Avia BH-01 prototyp
2.místo - Petr Šetka, Praha - Boeing 737-55S ČSA
3.místo - Jiří Knitl, KPM Jihlava - Corben Super Ace
S8 - vrtulníky 1:48 a větší
1.místo - Jiří Bartoš, Karviná - CH-47A Chinook
2.místo - Jaromír Senft, IPMS Nymburk - HH-64D Seaknight
3.místo - Jindřich Petříček, Sopotnice - UH-1D
S9 - vtrulníky 1:72 a menší
1.místo - Michal Jaroš, KPM Jihlava - Chinook HC.1
2.místo - Jiří Zelený, KPM Brněnec - Mi-24D
3.místo - Jaroslav Voráček, KPM Jihlava - OH-13S
S10 - pásová a kolopásová vozidla 1:35
1.místo - Radek Dostál, Havířov - T-34/76
2.místo - Milan Vinický, Pelhřimov - StuG IIIG
3.místo - Radek Pecher, Tábor - Merkava Mk.I
S11 - kolová vozidla 1:35
1.místo - Milan Vinický, Pelhřimov - Opel Blitz Omnibus
2.místo - Jiří Hájek, KPM Žamberecký divočák - M 1126 Stryker
3.místo - Pavel Behenský, KPM Brněnec - FAT 2
S12 - pásová a kolopásová vozidla 1:48
1.místo - Zdeněk Hanzal, KPM Znojmo - Sd.Kfz. 251
2.místo - Vítězslav Hlávka, KPM Znojmo - Crusader
3.místo - Milan Tihlařík, KPM Znojmo - KV-2
S13 - kolová vozidla 1:48
1.místo - Pavel Štechr, KPM Mladá Boleslav - Autoblinda AB-41
2.místo - Honza Svoboda, KPM Sezemice - Schwimmwagen
3.místo - František Klouda, KPM Znojmo - Autoblinda AB-41
S14 pásová a kolopásová vozidla 1:72
1.místo - Michael Kaplan, KPM Mariánské Lázně - Sherman ARV Mk.I
2.místo - Michal Kovařík, KPM Písek - M2A2 Bradley
3.místo - Honza Svoboda, KPM Sezemice - T-122
S15 - kolová vozidla 1:72
1.místo - Honza Svoboda, KPM Sezemice - Scammel
2.místo - Pavel Štechr, KPM Mladá Boleslav - Morris + Bofors
3.místo - Petr Klíma, Jihlava - Ford GPA
S16 - civilní vozidla bez rozdílu měřítek
1.místo - Jan Vaněk, Pelhřimov - Mini Cooper cross
2.místo - Petr Nerad, Medlešice - Chevy Cameo 1957
3.místo - Pavel Štechr, KPM Mladá Boleslav - Austin Mini Cooper
S17 - dioramata 1:35
1.místo - Václav Malík, SDM Kaplice - Wehrmacht supermarket
2.místo - Radek Dostál, Havířov - Tiger a Opel
3.místo - Aleš Chmelař, KPM Prosek Panthers - 4th Panzer Division
S18 - dioramata 1:48
1.místo - Pavel Zmeškal, Pelhřimov - StuG IIIG
2.místo - Jiří Knitl, KPM Jihlava - Hansa Brandenburg D.1
S19 - dioramata 1:72
1.místo - Petr Vaněk, Pelhřimov - Berlín, květen 1945
2.místo - Vít Hambálek, KPM Mladá Boleslav - Kartágo
3.místo - Honza Svoboda, KPM Sezemice - Germany 1945
S20 - figurky a busty
1.místo - Pavel Dvořák, TMNC Třebíč - Erich Topp
2.místo - Radek Machala, Jablunkov - Drak
3.místo - Martin Fidrmuc, KPM Votice - 325.Pz Brigade SS
S21 - lodě
1.místo - Václav Malík, SDM Kaplice - U-boot IIA
2.místo - Zdeněk Krčmář, Šakvice - IJN Nagato 1944
3.místo - Milan Malík, KPM Písek - Seawolf
S22 - ostatní
1.místo - Jiří Špinar, KPM Žamberecký divočák - BR 52
2.místo - Michal Kovařík, KPM Písek - lokomotiva mrták
3.místo - Petr Šourek, KPM Jihlava - V2 + Vidalwagen
S23 - papírové modely
1.místo - Zdeněk Krčmář, Šakvice - MPR
2.místo - Lukáš Pětioký, Svítkov - M1A1
Žákovské kategorie
Z1 - letadla 1:72 a menší
1.místo - Martin Fousek, ALCA Sázava - BV 138C-1
2.místo - Marek Příhoda, Týn nad Vltavou - P-47D Thuderboldt
3.místo - Jakub Kadlec, KPM Písek - Helldiver
Z2 - letadla 1:48 a větší
1.místo - Marek Příhoda, Týn nad Vltavou - A-1H Skyraider
2.místo - Vašek Hubata, Pelhřimov - F6F-3 Hellcat
3.místo - Jakub Kadlec, KPM Písek - F4F-4 Wildcat
Z3 - technika 1:72 a menší
1.místo - Dan Matějka, KPM Písek - Hummell
2.místo - Marek Příhoda, Týn nad Vltavou - Churchill Mk.III
3.místo - Marek Zmeškal, Pelhřimov - Opel Blitz
Z4 - technika 1:48 a větší
1.místo - Josef Handl, Znojmo - Crusader Mk.I
2.místo - Tomáš Ira, Pelhřimov - Jagdpanther
3.místo - Marek Zmeškal, Pelhřimov - Kübelwagen
Z5 - dioramata
1.místo - Marek Příhoda, Týn nad Vltavou - Ford CMP
2.místo - Marek Zmeškal, Pelhřimov - Citroën CV11
3.místo - Dan Matějka, KPM Písek - Sniper
Z6 - ostatní
1.místo - Dan Matějka, KPM Písek - USS Los Angeles
2.místo - Marek Příhoda, Týn nad Vltavou - Kilo class
3.místo - Lukáš Mottl, Havlíčkův Brod - HMS Campbeltown
TROPHY
Cena Pavla Slavíka "Nejlepší letecký školák"
Jiří Knitl, KPM Jihlava - DH.82 Tiger Moth
Cena "Neproletí !"
Milan Malík, KPM Písek - BRDM 2
Cena "Exotické označení"
David Koktavý, KPM Brno - F-51D Mustang
Cena "Štít Davidův"
Radek Pecher, Tábor - Merkava Mk.I
Cena Petra Šourka "Ježkovy Voči"
Jaromír Senft, IPMS Nymburk - Spitfire P.R.Mk.IV
Cena "Šerifova hvězda"
Tomáš Dunda, KPM Pardubice - P-38J Lightning
Cena Czech Spitfire Clubu
Jaromír Senft, IPMS Nymburk - Spitfire Mk.VIII
Cena firmy Plastic Aircraft
Milan Vinický, Pelhřimov - Opel Blitz Omnibus
Cena diváků - letadla
Monika Maratová, Praha - LVG C.VI
Cena diváků - technika
Milan Vinický, Pelhřimov - Opel Blitz Omnibus
Cena diváků - dioramata
Jaroslav Maurer, Třebíč - V operaci Barbarossa
Cena pro nejmladšího účastníka
Kačenka Svobodová, KPM Sezemice - 6 let
Putovní pohár - vybrán zástupcem magistrátu města Jihlavy
Jiří Zelený, KPM Brněnec - Mi-24D