Memoriál Gerharda Bratrschovského, 27.ročník - 20.10.2012
Memoriál Gerharda Bratrschovského, 27.ročník
Datum: 20.10.2012
Pořadatel: KPM Jihlava o.s.
Místo konání: Hotel Gustav Mahler, Křížová 4, Jihlava
Ředitel soutěže: Milan Doležal
Bodovací soutěže
Kategorie I/Ib - senioři
1. Roman Pavlů - Brněnec - F6F-3 Hellcat - 79,33 b.
2. Jakub Florián - Ostrava - Avia B-534 - 71,33 b.
3. Jiří Knitl - Jihlava - Avia S-199 - 69,83 b.
4. Luboš Vaňha - Jihlava - Jak-3 - 64,67 b.
Kategorie I/Ib - kadeti
1. Vojtěch Semerád - Chotěboř - Fw 190D-9 - 56,00 b.
rozhodčí - hlavní Jiří Zelený Brněnec, Pavel Slavík Jihlava, Miroslav Sýkora Brněnec
Kategorie I/Ic - senioři
1. Václav Sluníčko - Praha - Hawker Tempest - 80,17 b.
2. Jiří Zelený - Brněnec - MiG-23MF - 79,83 b.
3. Vít Málek - Pardubice - UH-1B - 76,33 b.
4. Radan Březa - Praha - Su-15A - 76,16 b.
5. Miroslav Sýkora - Brněnec - Siemens Stuckert D.III - 74,67 b.
6. Petr Šourek - Jihlava - Me 410B-2 - 74,00 b.
7. Jaroslav Voráček - Jihlava - Bf 109F-4 - 70,67 b.
8. Václav Sluníčko - Praha - Avia C-2 - 70,33 b.
9. Petr Kolář - Brněnec - P-40 Mk.I - 69,83 b.
10. Ondřej Mokrý - Jihlava - Aviatik Berg (Lo) D.I - 63,17 b.
11. Leoš Licha - Jihlava - Seafire Mk.III - 62,83 b.
12. Leoš Licha - Jihlava - La-7 - 44,67 b.
Kategorie I/Ic - kadeti
1. Jiří Šrámek - Krátká Ves - Mi-24 Hind E - 67,00 b.
2. Vojtěch Semerád - He 111H-6 - 61,00 b.
rozhodčí - hlavní Vít Málek Pardubice, Jiří Knitl Jihlava, Dušan Šimek Jihlava
Kategorie II/IIa - senioři
1. Jakub Florián - Ostrava - Camionetta Sahariana - 82,67 b.
2. Jakub Florián - Ostrava - ACV Dorchester CS - 78,00 b.
3. Jaroslav Vymazal - Olomouc - Marder III - 77,00 b.
4. Jaroslav Vymazal - Olomouc - BT-7 - 74,00 b.
5. Radan Březa - Praha - NKL-26 - 69,67 b.
Kategorie II/IIa - kadeti
1. Jiří Chmelík - Jihlava - T-34/76 - 83,17 b.
2. Jiří Šrámek - Krátká Ves - M36 Jackson - 76,83 b.
3. Vojtěch Semerád - Chotěboř - Sd.Kfz.171 Panther D - 70,50 b.
4. Marcela Floriánová - Ostrava - VW Brouk - 64,83 b.
Kategorie II/IIb - senioři
1. Václav Sluníčko - Praha - VT-34 - 85,50 b.
2. Pavel Zmeškal - Pelhřimov - Pz..Kpzfw. V Ausf.G - 83,50 b.
3. Jakub Florián - Ostrava - T-34/85 - 79,50 b.
Kategorie II/IIb - kadeti
1. Jiří Šrámek - Krátká Ves - Sd.Kfz. 2 s příslušenstvím - 75,33 b.
2. Vojtěch Semerád - Chotěboř - T-34/76 - 71,33 b.
3. Vojtěch Semerád - Chotěboř - M4A3 Sherman - 65,00 b.
Kategorie II/IIc - senioři
1. Milan Doležal - Jihlava - Sd.Kfz. 138/1 - 84,67 b.
2. Pavel Zmeškal - Pelhřimov - Opel Blitz Omnibus - 81,50 b.
3. Milan Doležal - Jihlava - Pz.Kpzfw. IV Ausf.J - 79,17 b.
4. Jan Malášek - Jihlava - Sherman Firefly Mk.Vc - 70,33 b.
5. Petr Šourek - Jihlava - V2 + Vidalwagen - 65,00 b.
6. Jiří Zelený - Brněnec - T-34/76 - 56,33 b.
Kategorie II/IIc - kadeti
1. Jiří Šrámek - Krátká Ves - Opel Blitz Fuel truck - 77,33 b.
2. Marek Šrámek - Krátká Ves - Ferdinand - 62,50 b.
rozhodčí - hlavní Jaroslav Vymazal Olomouc, Václav Sluníčko Praha, Pavel Nejedlý Jihlava
Putovní pohár a cena za nejvyšší počet bodů
Václav Sluníčko - Praha - Hawker Tempest - 80,17 b.
Cena "O nejlepšího mezka"
Jaroslav Voráček - Jihlava - Bf 109F-4 - 70,67
Cena "Letadlo československých pilotů"
Jakub Florián - Ostrava - Avia B-534 - 71,33 b.
Cena "O nejlepší vrtulník"
Vít Málek - Pardubice - UH-1B - 76,33 b.
"Antikačeka Cup"
Vojtěch Semerád - Chotěboř - He 111H-6
Cena diváků - letadla
1. Jaroslav Voráčrk - Jihlava - Bf 109F-4
2. Ondřej Mokrý - Jihlava - Aviatik Berg (Lo) D.I
3. Radan Březa - Praha - Su-15A
Cena diváků - technika
1. Jakub Florián - Ostrava - Camionetta Sahariana
2. Pavel Zmeškal - Pelhřimov - Opel Blitz Omnibus
3. Václav Sluníčko - Praha - VT-34
Cena diváků - dioramata
1. Radan Březa - Praha - Zásobování
2. Jiří Šrámek (kadet) - Krátká Ves - Opěrný bod
3. Marek Šrámek (kadet) - Krátká Ves - Jsme blíž, než si myslí
Cena útěchy - letadla
Leoš Licha - Jihlava - La-7 - 44.67 b.
Cena útěchy - technika
Jiří Zelený - Brněnec - T-34/76 - 56,33 b.
Soutěž se uskutečnila za podpory:
Město Jihlava, Pivovar Jihlava, Centropen Dačice, Hotel Gustav Mahler